Top

Košice

Krásne miesta sú niekedy prekvapivo blízko. Pozri, ako parádne sa žije v Košiciach.

Sme univerzitné mesto

Prírodovedecká fakulta je jednou z 5 fakúlt Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Okrem UPJŠ sú v Košiciach ďalšie 4 univerzity a 1 vysoká škola, kde dokopy študuje cca 20 000 ľudí z vyše 50 krajín sveta.

upjs kosice

Sme kultúrni nadšenci

Ak ťa vyčerpá veda, energiou ťa nabije koncert v Tabačke, workshop v Kasárňach/Kulturparku, Cestovateľské kino v Úsmeve alebo výstava v úžasnej budove Kunsthalle.

kaplnka svateho michala

Sme športovci

Pred skúškami neutečieš, ale zabehať si môžeš napríklad na Medzinárodnom maratóne mieru, Velvet Run či Košice Runway Run. Alebo namier do Mestskej plavárne či do niektorej z univerzitných telocviční.

kosice sport

Sme chutní

Robíme dobré jedlo a nebojíme sa ho ukázať. Košice Gurmán Fest, Zimný festival jedla, Košické slávnosti jedla či Košice Street Food Festival – tu si štúdium vychutnáš najlepšie!

Sme perspektívni

Po štúdiu nemusíš odísť, ak chceš zmeniť svet. Košice IT Valley zahŕňa viac ako 55 firiem od kreatívnych startupov (Matsuko, Games Farm) po veľké medzinárodné spoločnosti (Ness, T-Systems, Fpt).

Sme dobrodruhovia

Spusti sa na bobovej dráhe v Kavečanoch, vyskúšaj si lezenie v Tarzanii Alpinka, okúp sa vo vodnej nádrži Bukovec alebo si vyvetraj hlavu na lesnej turistike v Jahodnej a na čarovnom Sivci.

Sme otvorení novým možnostiam

Ukáž svoje vedomosti v Steel Parku, Botanickej či Zoologickej záhrade. S týmito inštitúciami úzko spolupracujeme a ako náš študent budeš mať do nich otvorené dvere aj počas štúdia.

steelpark kosice